sobota, 6 maja 2017

RECENZJA: Woda dla psa AQUA PRO ANIMALE PREMIUM

Jakiś czas temu dostaliśmy kolejną propozycję testowania rzeczy od sklepu KrakVet. Tym razem dostaliśmy wodę oraz smakołyki dla psa! Zapraszam na recenzję!
Dostaliśmy 12 butelek wody po 1,5l. Moja reakcja na to była taka sama, jak większość ludzi czyli "Co!? Woda dla psa!?", ale zgodziłam się na testy. Byłam bardzo ciekawa nowego produktu.

W skład wody wchodzą tylko dwa składniki jest to:
Woda źródlana
Acerol 7,5mg/l                Woda Aqua Pro Animale             Woda źródlana wydobywana ze złóż podziemnych, pozbawiona działania czynników zewnętrznych, dlatego jest czysta bakteriologicznie. Wartość jej składników jest dostosowywana do odpowiednich norm, które nie tylko nie zaszkodzą naszemu pupilowi, ale wzmocnią jego organizm!
Zalecane dawkowanie: zapewnić stały dostęp do miski z wodą.

 
Korzyści płynące z podawania wody Aqua Pro Animale:
- woda, która nawadania organizm pupila, a nie tylko gasi jego pragnienie,
- produkt został przygotowany specjalnie z myślą o zwierzętach,
- nie zawiera chloru oraz szkodliwych i rakotwórczych związków chemicznych,
- dodatkowo wzbogacona w składniki, które korzystnie wpływają na zdrowie zwierzaka,
- produkt przebadany mikrobiologicznie,
- woda polecana przez lekarzy weterynarii,
- ogranicza powstawanie kamicy moczowej.

ACEROLA 
NATURALNA WITAMINA C
 Acerola, zwana również wiśnią z Barbados, jest rekordzistką pod względem zawartości witaminy C. Jeden owoc aceroli ważący 4,5g ma tyle witaminy C co kilogram cytryn. Jedna mała szklanka (180ml) soku z aceroli może zawierać tyle witaminy C co 14 litrów soku pomarańczowego.


INNE WODY:                                                                                                       Woda przegotowana:
Woda gotowana ma podobne mankamenty jak czysta woda z kranu. Należy pamiętać, aby nie podawać psu wody gorącej! Nie zaleca się także podawania lodowatej wody – każde duże odstępstwa w temperaturze mogą zniechęcić zwierzę do picia wody i zaszkodzić mu.
Woda butelkowana mineralna:
Woda mineralna jest nasycona składnikami mineralnymi o stabilnym składzie, mającymi pozytywne działanie na organizm ludzi – niekoniecznie będzie odpowiednia dla zwierząt.
Woda kranowa:
Przez większość osób uznawana za niedoskonałą i mogącą zaszkodzić. Woda z kranu może zawierać osadzający się kamień lub zbyt dużo związków np. chlor. W wyniku końcowych stadiów  chlorowania wody powstają związki chemiczne, takie jak: kwasy haloorganiczne, chloropikryna, haloacetonitryle, chlorofenole, chlorocyjan oraz najgroźniejsze z nich: trihalometany (bromoform, chloroform, bromiany i bromodichlorometan). Te ostatnie wykazują silne działanie rakotwórcze, wpływają negatywnie na centralny układ nerwowy oraz wywołują choroby wątroby i nerek. Wnioski nasuwają się same.

 
   PLUSY                                            MINUSY 
+ Smakuje psu                                   - Cena
+ Acerola                                                     
+ Zmniejsza pragnienie                                
+ Nie ma skutków ubocznych                      
+ Proste i wygodne opakowanie                   
+ Nie zawiera chemii (np. chlor)                   
TEST I OPINIA
Woda u nas sprawdziła się bardzo dobrze. Nie wywołała u psów żadnych alergii czy skutków ubocznych jak u niektórych psów. Moje psy piły wodę bez żadnego problemu przez 12 dni. Jedna butelka starczała na 1 dzień dla obu psów. Zauważyłam także, że psy po wodzie nie są tak bardzo spragnione jak po zwykłej wodzie kranowej. Na pewno wodę jeszcze nie raz kupimy. Ale troszkę szkoda mi pieniędzy by codziennie psy ją piły. Idealnie będzie się sprawdzać na dłuższy wypad w góry czy na zwyczajny spacer. Jednym słowem Polecamy!
 Cena jednej butelki to: 4,49zł 
Więcej informacji w sklepie KrakVet!

5 komentarzy:

 1. Pisanie recenzji idzie ci coraz lepiej ! :D Podobnie jak ty początkowo byłam zszokowana i uznawałam tę wodę jako kolejny chory wymysł producentów tylko po to, aby zarobić więcej pieniędzy.
  Po przeczytaniu twojej recenzji nieco zmieniłam zdanie, ale według mnie 4,49 to stanowczo za wysoka cena za jedną butelkę wody.
  Pozdrawiamy
  D&M

  https://kundelektezpotrafii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Za każdym razem kiedy czytam recenzje tej wody już w nagłówku widzę jedno i to samo typu: "Co? Woda dla psa?", "Czy świat zwariował?" itp. itd. hahaha. Śmieję się z tego, bo sama u siebie w taki sposób zaczęłam :). My również nie spotkałyśmy się z efektami ubocznymi, choć Kia ma raczej wrażliwy żołądek. I faktycznie, psy nie są tak spragnione i nie piją tyle wody. Generalnie jesteśmy bardzo zadowolone z wody jednak cena skutecznie odstrasza...

  Pozdrawiamy
  Ania & Kia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, reakcja była wskazana. Pierwszy raz spodkałam się z takim produktem tak samo jak większość osób.

   Usuń
 3. No tak, ludzie dużą mówią o smogu a mało kto myśli o zwierzętach i o tym, że one też ten syf wdychają. Ja to się boję z moją Sonią z domu wychodzić jak są godziny szczytu....Dbam o sunię w taki sposób, że jej wodę Lourdes Detox Aqua do detoksykacji podaję i zawsze to jakaś profilaktyka i sposób, żeby się tych trucizn pozbyć.

  OdpowiedzUsuń